GolTala Gallery

راهنمای خرید گل طلا گالری

 • انگشتر

  راهنمای سایز بندی انگشتر در خرید اینترنتی

  خرید حضوری انگشتر از جواهر فروشی ها کار بسیار ساده ایست زیرا با اندازه گیری و قالب های مشخص می توانید به راحتی اندازه انگشت خود را متوجه شوید و انگشتری مناسب را خریداری کنید اما در صورت خرید غیر حضوری و با وجود فروشگاه های اینترنتی، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید انگشتری خریداری کنید که مناسب انگشت شماست ولی سایز استاندارد انگشت خود را نمی دانید.
  شما مشتریان عزیز برای خرید از فروشگاه اینترنتی گل طلا با استفاده از راهنمای زیر می توانید به ۲ روش اندازه انگشت خود را محاسبه و سایز مورد نظر خود را درزمان خرید به درستی انتخاب نمایید.
  در صورتیکه انگشتری دارید کار شما بسیار ساده است و با استفاده از روش اول میتوانید به راحتی سایز انگشتر خود را مشخص کنید اما در صورتیکه انگشتری در منزل ندارید میتوانید با رعایت شرایط زیر و با استفاده از روش دوم به سایز استاندارد انگشت خود پی ببرید.

  مهمترین نکات در اندازه گیری سایز انگشتر

  ۱-هنگام اندازه گیری انگشتانتان راحت باشد و در حالت خم یا زیاد کشیده نباشد. ۲-در زمانی که دست های شما سرد است به دلیل فشار خون کم سایز انگشتانتان کوچکتر از حالت معمول است به همین دلیل در این حالت اقدام به اندازه گیری نکنید. ۳-بهترین زمان اندازه گیری سایزانگشت پایان روز و بهترین دما ، دمای نرمال بدن می باشد نکته:سایز معمول انگشتر برای بانوان بین 5 تا 7 و سایز معمول انگشتر برای آقایان بین 8 تا 10 می باشد.

  روش اول نحوه اندازه گیری انگشتر

  در این روش شما حتما باید انگشتری در منزل داشته باشید. انگشتر خود را روی یک خط کش یا وسایل اندازه گیری دیگر قرار دهید و قطر داخلی انگشتر را به میلیمتر بخوانید و با استفاده از جدول ارائه شده در زیر سایز استاندارد را یادداشت و در هنگام خرید این عدد را در قسمت سایز انتخاب فرمایید.

  روش دوم نحوه اندازه گیری انگشتر

  در این روش شما انگشتری برای اندازه گیری ندارید و با استفاده از یک نوار کاغذی، نخی و یا پارچه ای اقدام به اندازه گیری انگشت خود نمایید. در این روش، نوار را دور قسمت برجسته انگشت مورد نظر بپیچید و قسمت بهم رسیدن دوسر نوار را علامت گذاری کنید.
  مطمئنا اگر نمی خواهید هنگام داخل و یا خارج کردن انگشتر مراحلی دردناک را طی کنید یا نمی خواهید انگشتر در انگشت شما بلغزد پس لازم است که نوار را به اندازه کافی به انگشت خود بچسبانید و محکم کنید. حال محل علامت گذاری شده را روی یک وسیله اندازه گیری مثل خط کش قرار دهید. با این کار محیط انگشتر شما برحسب میلیمتر بدست آمده است و می توانید برای بدست آوردن سایز استاندارد از جدول زیر استفاده نمایید.

  دیگر روش‌ های تعیین سایز انگشتر

  شما می‌توانید حلقه خود را با یک ریسمان، خط کش و نمودار اندازه حلقه، اندازه‌گیری کنید. در ادامه به سه مورد از بهترین روش‌های اندازه‌گیری حلقه و تعیین سایز انگشتر اشاره خواهیم کرد.

  استفاده از نخ

  می‌توانید اندازه حلقه‌ها را با نخ یا نخ دندان اندازه‌گیری کنید. این روش، رایج‌ترین و ساده‌ترین روش تعیین سایز یک انگشتر در خانه به شمار می‌رود. ابتدا یک نخ محکم سفیدرنگ بردارید و آن را دور انتهای انگشت خود بپیچید. انتهای نخ پیچیده‌شده به دور انگشت خودتان را با ماژیک علامت بزنید. همچنین می‌توانید مقدار نخ دور انگشت خود را با قیچی ببرید. هنگام استفاده از قیچی مراقب انگشتان خود باشید.
  سپس نخ علامت‌گذاری یا بریده‌ شده را بر روی یک خط‌کش با مقیاس میلی‌متر، اندازه بگیرید. البته اندازه به‌دست‌ آمده به میلی‌متر است و بعداً باید با جدول تعیین سایز انگشتر معادل‌سازی شود. این جدول در ادامه مبحث آورده خواهد شد. این روش در عین سادگی و کارآمدی، ممکن است بسیار دقیق نباشد. در واقع دقت اندازه به‌دست‌ آمده، به نحوه انجام درست فرایند توسط شما ارتباط دارد.

  استفاده از حلقه قبلی

  این روش نیز یک رویکرد فوری برای اندازه‌گیری و تعیین سایز است. در این روش شما باید از یک حلقه که قبلاً خریداری‌ کرده‌اید و هم‌اکنون نیز اندازه شما است، به تعیین سایز و اندازه انگشت خود بپردازید. در این روش شما باید قطر حلقه خود را به‌وسیله یک خط‌کش دقیق و با مقیاس میلی‌متر به دست آورید. سپس اندازه به‌دست ‌آمده را با جدول تعیین اندازه انگشتر معادل‌سازی کنید.

  استفاده از ابزار مخصوص

  اگر استفاده از روش‌های فوق موردپسند شما نیست یا به هر دلیلی به نتایج آن‌ها اطمینان ندارید، می‌توانید یک ابزار اندازه‌گیری حلقه برای خودتان خریداری کنید. این ابزارهای اندازه‌گیری دقیق حلقه‌ها، خیلی گران نیستند و با گزینه‌های مختلفی به‌صورت آنلاین به فروش می‌رسند. بنابراین، برای این روش نیز نیازی به ترک خانه خود نخواهید داشت. ابزارهای پلاستیکی بهترین مدل‌های تست‌شده و مقرون ‌به‌صرفه هستند که ما پیشنهاد می‌کنیم. تعیین سایز با استفاده از این ابزار مخصوص، بسیار دقیق و قابل‌اعتماد است.

  جدول سایز بندی انگشتر

  اندازه‌گیری سایز حلقه، از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. مثلاً اندازه‌ها در ایالات‌متحده از 0 تا 20 تعیین می‌شوند و دارای بخش‌های اعشاری هم هستند. به‌ عنوان‌ مثال، اندازه حلقه می‌تواند 12 و 4/3 یا 15 و 2/1 باشد. این استفاده از اعشار در اندازه‌گیری بسیار ضروری است، زیرا سایز حلقه باید تا حد امکان دقیق باشد. با این ‌حال، برای تعیین سایز انگشتر و به‌خصوص حلقه‌های نامزدی، مقیاس بین‌المللی نیز ارائه شده است.
  جدول زیر مقیاسی کلی برای تعیین اندازه انگشتر شما ارائه می‌دهد. شما ابتدا باید با هر یک از روش‌های سه‌گانه‌ای که در بالا ذکر شد، سایز انگشت یا انگشتر خود را به میلی‌متر به دست آورید. سپس با مقایسه عدد به‌دست ‌آمده با جدول سایزبندی انگشتر زیر می‌توانید به سایز خود پی ببرید. توجه داشته باشید که اگر سایز انگشت شما در این جدول نبود، باید آن را گرد کنید. مثلاً اگر سایز انگشت یا انگشتر شما 16.6 میلی‌متر بود، باید آن را همان 16.5 میلی‌متر بدانید. اگر هم 16.7 بود، در انتخاب میان 16.5 و 16.7 آزاد هستید.

  تغییر سایز انگشتر

  تا اینجا به روش‌های به دست آوردن و تعیین اندازه انگشتر و جدول سایزبندی انگشتر اشاره کردیم. در ادامه می‌خواهیم نگاهی به تغییر سایز یک انگشتر و موارد ضرورت انجام آن بیندازیم.
  یک حلقه مناسب باید به‌ آرامی روی انگشت شما بلغزد؛ اما زمانی که آن را درمی‌آورید، کمی مقاومت کند. اگر درآوردن انگشتر به‌سختی انجام می‌شود یا به‌راحتی در انگشت شما می‌لغزد، احتمالاً باید اندازه انگشتر خود را توسط جواهرساز تغییر دهید.
  اما انگشتر خود را قبل از رفتن به جواهرفروشی برای چند روز بپوشید تا ببینید در طول زمان چه حسی دارد. انگشتان شما در طول روز و بر اساس آب‌وهوا، متورم و منقبض می‌شوند. بنابراین شاید سایز یک انگشتر در صبح کاملاً مناسب اما در شب خیلی تنگ باشد.
  تغییر اندازه انگشتر معمولاً گران نیست و بسیار کمتر از هزینه یک حلقه گم‌شده خواهد بود. اگر در بین سایزها مردد هستید یا برای یکی از عزیزانتان خرید می‌کنید و اندازه انگشتر او را نمی‌دانید، سایز بزرگ‌تر را انتخاب کنید، زیرا تغییر سایز یک حلقه بزرگ، از بزرگ‌تر کردن یک حلقه کوچک، آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است.

  تغییر سایز انگشتر کوچک

  شاید دیده باشید که یک جواهرساز بند حلقه را برای بزرگ‌تر کردن آن، کشیده باشد. ما اکیداً این روش را رد می‌کنیم، زیرا شکل حلقه را مخدوش و یکپارچگی ساختاری آن را تضعیف می‌کند.
  رایج‌ترین روش برای بزرگ کردن سایز یک انگشتر، افزودن فلز برای افزایش دور باند است. در این فرآیند، جواهرساز بند یا ساقه حلقه را می‌برد و یک تکه فلز کوچک را بین دو انتهای برش‌خورده قرار می‌دهد تا اندازه انگشتر افزایش یابد. انتهای دو طرف بریده‌شده را هم به این قطعه فلزی جدید لحیم می‌کند. سپس کل حلقه صاف و صیقلی شده و ساختار آن‌هم دچار مشکل نمی‌شود.

  تغییر سایز انگشتر بزرگ

  یک جواهرساز برای کوچک‌تر کردن انگشتر نیز به همان روش بالا، ساق حلقه را می‌برد و یک تکه کوچک را از نوار جدا می‌کند. پس از جدا شدن این قسمت از باند، دو انتهای آن دوباره به هم لحیم می‌شوند. سپس جواهرساز انگشتر را تمیز می‌کند تا ظاهری صاف و درخشان داشته باشد. این روش، ارزان‌تر است چون نیازی به اضافه کردن هیچ نوع فلزی مانند طلا، نقره و غیره به انگشتر نخواهد بود.
  متأسفانه اندازه هر انگشتری، قابل‌تغییر نیست؛ به‌خصوص حلقه‌های نازک، حلقه‌های ابدی یا حلقه‌هایی که با سنگ‌های ظریف و درونی ست شده‌اند. این حلقه‌ها را نمی‌توان از طریق هیچ‌یک از روش‌های تغییر سایز ذکر شده عوض کرد.

  جمع‌بندی

  بهترین راه برای اندازه‌گیری انگشتر این است که از ابزار دقیق مخصوص این کار استفاده کنید. اما روش‌های دیگر مانند استفاده از نخ نیز بسیار کاربردی هستند. سعی کنید قبل از خرید انگشتر برای هدیه یا حلقه نامزدی، حتماً اندازه انگشت فرد موردنظر را به دست آورید. خراب شدن سورپرایز شما بسیار بهتر از سورپرایز شدن عزیزتان با یک حلقه گشاد یا تنگ خواهد بود!. امیدواریم مطالعه این راهنمای تعیین سایز انگشتر برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

 • دستبند

  هفت نکته مهم در انتخاب خرید دستبند مناسب برای همه افراد

  انتخاب دستبند مناسب مستلزم رعایت برخی نکات و مواردی است که ما می‌خواهیم در این پست با شما به اشتراک بگذاریم.
  در واقع وقتی قصد خرید دستبند طلا یا دستبند نقره را دارید باید از قبل اندازه‌ی مناسب مچ دست خود را بدانید، به جنسیت، سن، رنگ پوست، استایل و سبک زندگی فردی که می‌خواهید برایش دستبند بخرید، توجه کنید تا بتوانید متناسب‌ترین دستبند را خریداری کنید.

  اندازه‌گیری مچ دست برای انتخاب دستبند مناسب

  در اولین قدم برای انتخاب دستبند مناسب شما باید سایزهای مختلف دستبند را بشناسید و بدانید کدام اندازه مناسب دست‌های شماست. برای این منظور فقط به یک متر پارچه‌ای، یا یک تکه نوار پارچه‌ای و خط کش نیاز دارید.
  برای تعیین سایز مچ دست خود، متر یا نوار پارچه‌ای را دور پهن‌ترین قسمت مچ دست یا قسمت پایین استخوان مچ که در کنار کف دست قرار دارد، بپیچانید. اندازه‌ی آن را از روی متر بخوانید و روی کاغذ بنویسید. اگر از نوار پارچه‌ای استفاده کرده‌اید، قسمتی که دو سر نوار روی هم آمده را با ماژیک علامت بزنید (یا با دست نگه دارید)، سپس آن را روی خط کش بگذارید و اندازه‌اش را یادداشت کنید.
  این اندازه‌ی دقیق مچ دست شماست. اما از آنجا که دستبند باید در مچ آزاد باشد و کمی حرکت داشته باشد، باید به عدد به‌دست آمده بین 1.3 تا 2.5 سانتی‌متر اضافه کنید. اگر دوست دارید که دستبند طلا در دستتان آزاد باشد و حرکت زیادی داشته باشد، 2.5 سانتی‌متر اضافه کنید. اگر فقط می‌خواهید که دستبند به دست نچسبد و کمی آزاد باشد، همان 1.3 تا 1.5 سانتی‌متر کفایت می‌کند.

  به طور مثال اگر پهنای مچ شما 14 سانتی‌متر است، طول دستبند بهتر است که حدود 17 سانتی‌متر باشد که سایز Small به حساب می‌آید. در جدول زیر می‌توانید سایزهای استاندارد دستبند بر اساس اندازه‌ی دور مچ را مشاهده کنید.

  برای تعیین سایز دستبند می‌توانید از دستبندهایی که در حال حاضر دارید هم کمک بگیرید. به این صورت که دستبند را باز کنید، از قسمت قفل دستبند تا انتهای آن را با متر اندازه‌گیری کنید. سپس مثل جدول بالا سایز دستبند خود را پیدا کنید.
  باید بدانید که تعیین سایز النگو با دستبند کمی فرق دارد. برای اندازه‌گیری قطر مناسب النگو باید دست‌های خود را شبیه زمانی جمع کنید که می‌خواهید النگو به دست کنید. یعنی دو انگشت شست و کوچک را روی هم بگذارید به طوری که سه انگشت میانی در کنار هم باشند. سپس با کمک متر، پهن‌ترین قسمت دست را (در حالت جمع شده، مثل عکس زیر) اندازه بگیرید.

  بهتر است 5 میلی‌متر به اندازه گرفته شده اضافه کنید تا پوشیدن النگو آسان باشد. برای تعیین سایز النگو بر اساس اندازه‌ی مچ دست می‌توانید از جدول زیر کمک بگیرید.

  انتخاب دستبند بر اساس موقعیت و مراسم

  پس از تعیین اندازه‌ی دستبند لازم است برای خودتان مشخص کنید که این زیور را برای استفاده‌ی روزمره می‌خواهید یا برای مناسبت‌های خاص! برای اینکه جنس، شکل و نوع دستبند تعیین‌کننده‌ی موارد استفاده‌ی آن است. به طور مثال، شما یک دستبند تنیس مملو از نگین‌های الماس را به طور روزمره یا برای محل کار استفاده نمی‌کنید. در عین حال، هیچ وقت برای مجالس رسمی مثل عروسی سراغ دستبند چرم یا بافت نمی‌روید.
  هر موقعیت و مراسمی آداب پوششی خاص خود را دارد. ما در زیر به طور خلاصه و مختصر برایتان نوشته‌ایم که در هر موقعیتی چه نوع دستبندی استفاده کنید که مناسب باشد.
  – دستبندهای زنجیری نقره بیشتر برای دختران و زنان جوان مناسب است چون حالت دخترانه دارد. اما با لباس‌های غیررسمی، تیپ‌های اسپرت و شلوار جین هم ست می‌شود. دستبند نقره برای مجالس رسمی خیلی مناسب نیستند.
  دستبندهای سنگی و مهره‌ای هم یک اکسسوری رسمی به حساب نمی‌آیند و بیشتر برای کودکان یا زنان و مردان جوان با تیپ‌های غیررسمی مناسب است.

  دستبند طلا یا نقره‌ی مرواریدی بسیار شیک و باکلاس است و شما می‌توانید آن را با هر تیپ و استایلی ست کنید.
  دستبند تنیس از یک ردیف الماس روی پایه‌های چنگکی تشکیل شده است. با اینکه ماهیت اصلی دستبند تنیس با سنگ الماس است، اما در سال‌های اخیر، در ساخت آن از دیگر سنگ‌ها هم استفاده می‌شود تا قیمت ارزان‌تری داشته باشد. اما این دستبندها به خاطر نگین‌های زیاد و درخشش بالائی که دارند، معمولاً برای مناسب‌های رسمی استفاده می‌شوند.
  دستبند چارم اغلب زنجیرهای فلزی از جنس طلا یا نقره هستند که آویز یا چشم‌زخم‌های کوچکی از آنها آویزان است. این دستبند را می‌توانید برای موقعیت‌های رسمی و غیررسمی استفاده کنید. اگر دستبند چارم مدل زنجیری باشد، حتی می‌توانید خودتان آویزهای آن را کم و زیاد کنید؛ یا بر اساس موقعیتی که می‌خواهید در آن حاضر شوید، نوع آویز دستبند را عوض کنید.

  دستبند زنجیری طلا و دستبند زنجیری نقره هیچ‌گونه سنگ و گوهری ندارد و ماهیت آن به این صورت است که کاملاً ساده و شیک به‌نظر برسد. به همین خاطر برای تمام مناسبت‌ها و حتی برای استفاده‌ی روزانه مناسب است.
  برای استفاده‌ی روزانه و محل کار بهتر است از النگوی ساده، زنجیر ساده یا دستبندهای بدون نگین و آویز استفاده کنید. بد نیست بدانید که دستبند طلای زرد اغلب دوام و استحکام بالایی دارند و برای استفاده روزانه گزینه‌های مناسبی به‌شمار می‌روند.
  النگو یا دستبند از جنس نقره را به خاطر رنگ روشن و براقی که دارد، بهتر است با تی‌شرت و یک شلوار جین شیک ست کنید. دستبند نقره مناسب استفاده‌ی روزمره نیست زیرا نقره فلز بسیار نرمی است و خیلی سریع هم سیاه می‌شود.
  اگر دستبند یا النگو از پلاتین ساخته شده، توصیه می‌کنیم آن را فقط در مجالس و مناسب‌های خاص و رسمی استفاده کنید.
  دورهمی‌های دوستانه فرصتی برای هنجارشکنی و انتخاب‌های آزادانه هستند. در چنین موقعیت‌هایی هر مدل دستبندی که دوست دارید استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که با لباس‌هایتان ست باشند.

  انتخاب دستبند بر اساس تُناژ پوست

  انتخاب زیورآلات بر اساس تُناژ پوست کمک می‌کند تا جلوه‌ی وسیله‌ی زینتی روی دست‌های شما بیشتر و درخشنده‌تر باشد. چون برخی از طلاها و سنگ‌های قیمتی با بعضی رنگ‌های پوست تناسب بیشتری دارند. مثلاً افرادی که پوست سرد دارند اگر از طلاهای سفید یا دستبندهای نقره استفاده کنند، درخشش و جلوه‌ی این زیورآلات روی دستشان بسیار بیشتر از کسانی است که پوست گرم دارند.
  روش تعیین تناژ پوست بسیار آسان است. فقط کافی است زیر نور طبیعی، مثلاً در طول روز یا زیر نور خورشید، رگ‌های مچ دست خود را نگاه کنید.
  اگر رگ‌های مچ دست شما آبی یا بنفش است، یعنی رنگ پوست سرد دارید.
  اگر رگ‌های مچ دست شما سبز است، یعنی رنگ پوست گرم دارید.
  اگر رگ‌های مچ دستتان آبی و در بخش‌هایی سبز دیده می‌شوند، یعنی پوست با رنگ خنثی دارید.
  حواستان باشد که تُن پوست با رنگ ظاهری پوست متفاوت است. ممکن است شما پوستی تیره با تناژ سرد داشته باشید. یعنی لزوماً برنزه بودن و تیره بودن به معنای داشتن پوست گرم نیست.
  حالا که تناژ پوست خود را تعیین کرده‌اید، باید دستبند طلا یا نقره را بر اساس آن بخرید تا بهترین جلوه را داشته باشد.
  اگر پوست سرد دارید، بهتر است سراغ زیورآلات سفید روشن همچون طلای سفید، پلاتین و نقره بروید.
  اگر پوست گرم دارید، بهتر است سراغ طلای زرد، طلای رزگلد، زیورآلات مسی و برنجی بروید.
  اگر پوست خنثی دارید می‌توانید از هر رنگ طلا و نقره که دوست دارید استفاده کنید.
  برای دستبندهای نگین‌دار، علاوه بر رنگ فلز خوب است به تناسب رنگ سنگ با پوست خود هم توجه کنید. مثلاً سنگ‌های روشن با رنگ سرد سبز یا بنفش برای پوست سرد مناسبند. یا مثلاً رنگ‌های خاکی، قهوه‌ای، زرد، نارنجی یا حتی رنگ فیروزه‌ای برای رنگ پوست گرم بسیار مناسب هستند.

  دستبند مناسب دست لاغر

  کسانی که مچ دست لاغری دارند بهتر است چندین دستبند را به طور همزمان بپوشند. اگر مچ دست شما لاغر است، توصیه می‌کنیم حداقل دو دستبند را با هم به دست کنید. یا یک دستبند با یک یا دو النگو را همزمان در یک دست بپوشید.
  اگر آقا هستید، می‌توانید دستبند و ساعت مچی خود را به طور همزمان در یک دست بپوشید. این ترفند کمک می‌کند تا کوچکی و لاغری مچ دست‌هایتان پوشانده شود و کمتر به چشم بیاید.

  دستبند مناسب دست چاق

  برای انتخاب دستبند مناسب دست چاق باید سراغ مدل‌هایی بروید که پهن و ضخیم هستند و اندازه‌ی بزرگ دارند. مثلاً دستبندهایی که پهنای 5 سانتی‌متری دارند باعث می‌شوند تا مچ دست شما لاغرتر و ظریف‌تر به نظر برسد.

  راهنمای خرید دستبند مردانه

  دستبندهای مردانه همانند مدل‌های زنانه تنوع زیادی دارد. اما رایج‌ترین و محبوب‌ترین دستبندهای مردانه شامل مدل‌های کارتیه، دستبند زنجیری، پلاک طلا در کنار چرم، مهره‌ای و بافت است.
  برای انتخاب دستبند مناسب مردانه هم باید همه‌ی مواردی که در بالا توضیح داده‌ایم را رعایت کنید. یعنی مکان، زمان، سبک زندگی و رنگ پوست خود را مدنظر داشته باشید و سپس دستبند خریداری کنید. توجه داشته باشید که مثلاً دستبند طلا زنجیری یا کارتیه برای مراسم و مناسب‌های رسمی مناسب است. دستبندهای سنگی و مهره‌ای و مدل‌های بافت برای تیپ‌های اسپرت و دورهمی‌های دوستانه مناسبند. دستبندهای چرم با پلاک طلا یا نقره را می‌توان برای هر دو مناسبت رسمی و غیررسمی استفاده کرد.

  راهنمای انتخاب دستبند مناسب کودکان

  برای تعیین اندازه مچ دست کودکان نیز باید به همان روشی که در بالا توضیح داده‌ایم عمل کنید. اما به طور کلی، یک‌سری سایز مشخص و استاندارد هم برای کودکان در سنین مختلف وجود دارد که می‌توانید از آنها نیز کمک بگیرید. در جدول زیر این اندازه‌ها را می‌توانید مشاهده کنید.

  سخن پایانی

  در این مطلب در مورد تمام مواردی که لازم است در زمان انتخاب دستبند مناسب مدنظر داشته باشید، توضیحات کاملی ارائه دادیم. در آخر هم اشاره کنیم که برای خرید انواع دستبندهای طلا و نقره‌ی زنانه، مردانه و بچگانه می‌توانید به بازار آنلاین طلاباش مراجعه کنید که در این بازار اینترنتی هر نوع دستبندی برای هر سلیقه‌ای پیدا می‌شود.

 • النگو

  نکاتی برای انتخاب و خرید النگو

  النگو ساده ترین نوع جواهرات است. از دوران مصریان باستان، النگوهای طلا زینت بخش بازو و مچ های مردان پرقدرت، زنان‌ زیبا و دختران جوان بوده‌اند. از ظریف ترین و پركارترین طرح ها گرفته تا حلقه ی ساده ای از طلا، النگو هدیه چند منظوره و دوست داشتنی برای تمامی سنین است.

  انواع متفاوت النگو شامل حلقه‌ای ظریف دور بازوان كودک و یا چندین حلقه ی رنگارنگ مناسب برای خانم ها، به طور تقریبی با تمامی سنین سازگاری دارند. النگو را می توان از جنس تمامی فلزات گرانبها ساخت كه می تواند ساده و غیر‌رسمی یا شیك و منحصر بفرد مخصوص مهمانی های خاص باشد. النگو هرگز از مد نمی افتد.
  هنگام انتخاب النگو می بایستی از اندازه ی دور مچ شخص استفاده كننده آگاهی داشت. النگوهای كودكان نباید خیلی گشاد باشند كه از دست آنها به راحتی خارج شوند یا اینكه آنقدر تنگ باشند كه در صورت رشد دستشان به سرعت برایشان تنگ شوند. النگوهای كوچک نوزادان را می توان حفظ كرد و از او به دیگران منتقل كرد، آنها میراث‌های اولیه‌ی جالبی می شوند.
  بر روی النگو‌های ضخیم تر می توان حكاكی هایی انجام داد كه بیانگر واقعه ای خاص در زندگی شخص هستند. طراحی های موجود بر‌روی النگو‌ها می توانند نمادهای اجدادی، بیانگر اعتقادات مذهبی یا تنها طرحی ظریف برای جلوه بخشیدن به النگو باشند. كودكان همواره با حركت النگو در دستشان، والدین، پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ یا شخص هدیه دهنده را به خاطر می آورند.
  از آنجایی كه از النگو می توان به صورت روزانه استفاده كرد این زیور می‌تواند به بخشی از وجهه‌ی اجتماعی او مبدل شود. به این دلیل شخص همواره باید صدایی كه بر‌ اثر بر‌خورد النگو‌ها ایجاد می شود را در نظر داشته باشد.
  النگو نوعی دستبند است که قابلیت تغییر سایز مانند دستبند های زنجیری را ندارد از این رو هنگام خرید النگو باید به سایز آن دقت کنید. در هنگام خرید النگو همواره باید نکات زیادی را مد نظر قرار داد یکی از نکات مهم داشتن اطلاعات از اندازه مچ شخص استفاده کننده می باشد. النگوهای کودکان نباید خیلی گشاد باشند که از دست آنها به راحتی خارج شوند یا اینکه آنقدر تنگ باشند که در صورت رشد دستشان به سرعت برایشان تنگ شوند.

  النگو در دست چپ یا راست؟

  یکی از سوالات خریداران النگو از ما این است که النگو را دست چپ یا راست می اندازند؟
  خوب جواب این سوال این است که اول از همه خودتان چه طور راحت تر هستید؟ راست دستید یا چپ دست؟ النگو یا النگوهایتان را همراه با چه زیورآلات و جواهرات دیگری استفاده می کنید؟
  اگر همراه با النگو هایتان قصد استفاده از ساعت یا دستبند را دارید بهتر است النگو را دست راست و ساعت یا دستبند را در دست چپ ببندید ولی اگر فقط از النگو استفاده می کنید دست چپ می تواند گزینه مناسب تری باشد.
  هنگام خرید النگو این مورد را در نظر داشته باشید که مخصوصا النگو های ظریف یا جواهر نشان می توانند بر اثر ضربه آسیب ببینند یا بشکنند پس بهتر است برای راست دست ها النگو در دست چپ باشد و بلعکس.
  نکته هایی بسیار ضروری در مورد نگهداری زیورآلات وجود دارد که برخی از مصرف کنندگان طلا و جواهر با اینکه سال هاست از آنها استفاده می کنند ، اما به دلیل عدم توجه به ظرایف کار از آن بی اطلاع اند.

  بهترین سایز برای انتخاب النگو طلا

  بعنوان یک قانون کلی همیشه النگو و دستبندی را انتخاب کنید که 1 تا 1/5 سانتیمتر بزرگ تر از اندازه مچ دست شما باشد. قانون دوم در ارتباط با جذب هرچه بیشتر توجه به سمت دستان خود اسـت. اگر میخواهید ظاهری بی‌ نقص و دلفریب داشته باشید و تمام تمرکز بر روی النگو طلا در دستان شما باشد پس زمینه شلوغی برای آن انتخاب نکنید.
  این به این معنی است که در انتخاب لباس باید به سراغ نمونه‌ های ساده تر باشید. زمانی که مردم به جواهرات طلا فکر می کنند، اولین چیزی که به نظرشان می رسد طلا زرد اسـت. با این حال، هنرمندان قرنها، دیگر رنگ هاي طلا را ایجاد کرده اند. شما جواهرات طلایی جدید و باشکوهی را در رنگ‌ های طلا سفید، رزگلد و حتی طلای سبز پیدا خواهید کرد.

  روش نگهداری از النگو

  در صورت ظریف بودن النگو، باید دقت بیشتری در خصوص نگهداری از آنها داشت.
  جواهرات خود را حداقل سالـی یک بار برای تمیز کردن و آب‌کاری بـه خصـوص بازدید سنگ هایش به نزد جواهر فروش خود ببرید تا از ضررهای احتمالی پیشگیری نمایید. توجه داشته باشید اجناسی که با سنگ های زمرد تزئین یافته، هرگز با بنزین و یا آب گرم شستشو ندهید، زیرا احتمال ترک خوردگی آن زیاد است.
  دقت فرمایید سنگ فیروزة اصل کـه متعلق به نیشابور می باشد هرگز با کرم و یا روغن «چربی» تماس نیابد، تا موجب دو رنگ شدن و به اصطلاح مردن سنگ نگردد. توجه نمایید جواهراتی کـه تخمه های آن در کاسه سوار گردیده چون الماس، هرگز به داخل آب نبرید زیرا راه خروجی آب در آنها تعبیه نگردیده است. ماندن آب در کاسه موجب کدر شدن سنگ خواهد شد.

  چگونه سایز النگو را بیابیم؟:

  بدست آوردن سایز النگو با اندازه گیری از دور دست

  اندازه گیری دور مچ دست
  یک نوار باریک از کاغذ یا نخ را برش دهید
  انگشت شصت خود را روی سر انگشت کوچک قرار دهید
  نوار را طوری دور دست خود بپیچید که بزرگ ترین حلقه ممکن تشکیل شود
  اندازه گیری طول نوار
  طول نوار را اندازه گیری کنید ( برحسب سانتی متر
  طبق جدول مقابل سایز النگو مناسب خود را بیابید

 • گردنبند

  راهنمای خرید گردنبند

  گردنبندها از پرطرفدارترین و اصلی‌ترین اکسسوری‌ها و زیورآلات هستند که جلوه بسیار زیبایی دارند؛ انتخاب این شیء زیبا شاید کمی مشکل باشد و نتوان خیلی راحت گردنبندی که با فرم صورت شما، پوشش شما و… هماهنگ باشد را انتخاب کرد و خرید!

  گردنبند چیست؟

  گردنبند یکی از محبوب‌ترین زیورآلات است که انواع و اقسام مختلفی دارد. گردنبند به دور گردن قرار می‌گیرد و اندازه‌های متفاوتی دارد؛ گاهی یک گردنبند کامل در گردن قرار می‌گیرد مثل طوق‌ها و گاهی گردنبندها به دلیل زنجیر بلندشان تا روی سینه هم می‌آیند. در ادامه بیان می‌کنیم که هر کدام از این گردنبندها مناسب چه نوع پوششی هستند.

  جدول انواع گردنبندها

  نکاتی که حتما باید در حین خرید گردنبند بدانید…!

  جنس گردنبند:

  گردنبندها جنس‌های مختلفی دارند و معروف‌ترین جنس آن‌ها فلزات هستند که از فلزات طلا و نقره بیشترین محبوبیت را دارند.

  هماهنگی با فرم صورت:

  اگر صورت شما فرم گرد و دایره‌ای شکل دارد، بهترین گزینه برای شما گردنبندهای با آویز بلند هستند؛ برای فرم صورت‌های دایره‌ای گردنبندها کوتاه و طوق مانند زیاد مناسب نیست.
  برای صورت‌های قلبی شکل، گردنبندهای چوکر که حدود ۴۰ سانتی متر هستند، مناسب‌تر است.
  برای صورت‌های بیضی شکل، تمام مدل گردنبندها مناسب است.

  هماهنگی با فرم گردن شما:

  اگر گردن کوتاهی دارید، گردنبندهای بلند و آویز دار برای شما زیباتر است.
  اگر گردن بلند دارید، تمام مدل گردنبندها مناسب فرم گردن شما خواهد بود .

  هماهنگی با فرم بدن:

  اگر شما بالا تنه پُر و درشتی دارید، بهترین گزینه برای شما گردنبندهای کوتاه است.
  اگر شما بالا تنه لاغر و به اصطلاح ریزی دارید، گردنبندهای بلند مناسب فرم بدن شما خواهد بود.
  در کل برای افرادی که قدی کمتر از ۱۶۵ سانتی متر دارند، گردنبندهای بلند مناسب‌تر است.

  داشتن قفل و بست مناسب و محکم:

  حواستان باشد هنگام خرید، به قفل گردنبند نگاه کنید و از محکم بودن آن مطمئن شوید که بر فرض پس از خرید، قفل باز نشود و گردنبند از گردن شما بیوفتد. همچنین به راحتی استفاده از آن دقت کنید؛ قرار است شما بارها آن را باز و بسته کنید! پس قبل از خرید چند مرتبه خودتان آن را به دور گردنتان بیندازید و باز کنید تا از راحتی آن مطمئن شوید.

  به ظرافت و تمیزی ساخت آن دقت کنید:

  مطمئن شوید که گردنبند به خوبی ساخته شده باشد؛ گالری طلای سنجاق که تمام محصولاتش را با دست تولید می‌کند؛ این نکته را به خوبی رعایت می‌کند و با ظرافت تمام آن‌ها را با طلای ناب ۱۸ عیار، تقدیم شما می‌کند.

  هماهنگی با لباس و نوع پوشش:

  برای لباس‌های یقه بسته و رنگ تیره، گردنبندهای بلند که طلایی هستند بسیار مناسب خواهد بود و جلوه بی‌نظیری به شما هدیه خواهد کرد.
  برای یقه لباس‌هایی که کمی باز هستند؛ مثلا یقه‌های هفت، گردنبندهای کوتاه که در قسمت خالی یقه قرار می‌گیرند بسیار مناسب است.

  راه‌های اطمینان از طلا بودن گردنبند:

  طلا از جمله فلزاتی است که خاصیت مغناطیسی ندارد؛ پس می‌توانید آن را در کنار آهن ربا قرار بدهید و اگر نچسبید به آهن ربا، گردنبند شما اصل خواهد بود.
  کد روی گردبند را چک کنید؛ طلاها روی قسمتی از آن‌ها یک کد مثل ۷۵۰ دارند که نشان دهنده اصل بودن آن است.
  و در آخر، سلیقه شما از همه چیز مهم‌تر و حیاتی‌تر است؛ این مطالب صرفاً یک نکاتی هستند که بهتر است در هنگام به آن‌ها توجه کنید.
  امیدواریم این مطلب برای شما مناسب بوده باشد و توانسته باشیم قدری خرید گردنبند را برای شما راحت‌تر کرده باشیم.

 • راهنمای خرید پلاک اسم طلا و نکاتی که باید به خاطر بسپارید

  پلاک طلا، یک سازه طلایی فوق‌العاده جذاب است که شما می‌توانید آن را به عنوان یک هدیه زیبا و به یاد ماندنی برای عزیزانتان خریداری کنید، حتی اگر قصد دارید یک قطعه طلای بی‌نظیر و درجه یک برای خودتان نیز خریداری کنید، خرید پلاک طلا برای شما یک انتخاب فوق‌العاده خواهد بود.
  خرید پلاک طلا، لزوم دانستن نکات ضروری و حرفه‌ای است تا بتوانید با بودجه مدنظرتان یک قطعه پلاک درجه یک را برای خودتان انتخاب کنید و بخرید، در این مقاله مهم‌ترین نکات برای رقم زدن یک تجربه خرید پلاک طلای درجه یک برای شما عزیزان ارائه شده است.

  با انواع مختلف پلاک اسم طلا آشنا شوید

  گردنبند اسم

  گردنبند پلاک طلا اسم ، یک انتخاب بسیار عالی جهت هدیه دادن به عزیزانتان است، انواع پلاک طلا در قالب پلاک طلای گردنبند، قابل ساخته شدن و طراحی است که می‌توانید آن‌ها را انتخاب نمایید.

  دستبند اسم

  دستبند اسم، یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مدل‌های پلاک طلا است که محبوبیت بسیار بالایی بین خانم‌ها و آقایان دارد، اگر به فکر ارائه یک هدیه درجه یک هستید، دستبند اسم، انتخاب فوق‌العاده‌ای خواهد بود.

  گوشواره اسم

  پلاک طلا در قالب گوشواره نیز انتخاب خیلی خوبی جهت خرید کردن است، با خرید پلاک طلا در قالب گوشواره، یک قطعه طلای جذاب را برای خودتان خواهید داشت.

  انتخاب یک فروشگاه خوب، راز خرید بهترین پلاک طلا

  برای اینکه بتوانید با بودجه در دستتان، بهترین پلاک اسم را خریداری کنید، باید از یک فروشگاه حرفه‌ای و معتبر، پلاک طلا خریداری کنید تا خیالتان از بابت کیفیت پلاک طلا و زیبایی و جذابیت آن، آسوده خاطر شود.
  فروشگاه زرنگار با داشتن سال‌ها سابقه درخشان در زمینه ارائه انواع پلاک طلا در خدمت شما عزیزان است، تا بتوانید پلاک طلای رؤیایی خودتان را بخرید و لذت ببرید.
  خرید پلاک طلا از زرنگار برای شما مزیت‌های فوق‌العاده زیادی به همراه خواهد داشت، چنانچه قصد خرید پلاک اسم یا پلاک اسم طلا دارید و می‌خواهید از زرنگار، پلاک طلای رؤیایی‌تان را خریداری کنید با مهم‌ترین مزیت‌های خرید پلاک طلا از زرنگار آشنا شوید.

  طراحی اسم بدون محدودیت

  در فروشگاه ما شما می‌توانید هر نوع طرح دلخواه جذاب برای پلاک اسم را داشته باشید، اگر قصد دارید که پلاک طلای نام خودتان یا یکی از عزیزانتان را داشته باشید، زرنگار در خدمت شما عزیزان است، هر نوع پلاک طلای اسم فارسی یا انگلیسی برای شما عزیزان خوش سلیقه قابل طراحی و تولید است.

  امکان انتخاب از بین هشت طرح

  طرح‌های متنوع و جذاب پلاک طلا برای شما عزیزان گرامی موجود است، شما می‌توانید بدون محدودیت در میان طرح‌های متنوع و جذاب، طرح پلاک طلای دلخواهتان را انتخاب و خریداری کنید و لذت ببرید. امکان انتخاب از بین هشت طرح در گالری زرنگار برای شما عزیزان، در سایت زرنگار، فراهم است،

  سه بعدی بودن پلاک‌ها

  مهم‌ترین راز زیبایی و جذابی پلاک‌های طلا سه بعدی بودن آن‌ها است، یک پلاک طلای سه بعدی زیبایی و جذابیت ظاهری فوق‌العاده و شگفت انگیزی دارد، اگر می‌خواهید که از تماشای پلاک طلا لذت ببرید، شک نکنید که خرید پلاک طلای سه بعدی برای شما بهترین انتخاب خواهد بود.

  دست ساز بودن

  اما مهم‌ترین ویژگی پلاک‌های طلای ارائه شده در فروشگاه زرنگار، دست ساز بودن این محصولات است، تمامی پلاک‌های طلای ارائه شده از ظرافت طراحی و جذابیت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند و شما با خرید از فروشگاه زرنگار، لذت خریداری یک پلاک طلای جذاب و فوق‌العاده را تجربه خواهید کرد.

  فروش حضوری داشتن

  در تیم ما امکان خرید پلاک طلا به صورت حضوری نیز وجود خواهد داشت، چنانچه تمایلی به خرید آنلاین پلاک طلا ندارید، خرید حضوری پلاک طلا به کمک شما خواهد آمد.

  نکات مهم برای خرید بهترین پلاک طلا

  برای خرید بهترین پلاک طلا داشتن اطلاعات کامل پیرامون پیچ و خم‌های خرید بهترین پلاک طلا برای شما عزیزان ضروری است، در ادامه به برخی از مهم‌ترین مواردی که می‌بایست هنگام خرید پلاک طلای اسم، به آن‌ها توجه کنید، مطرح می‌شود.

  توجه به سلیقه

  پلاک‌های طلا در دو سبک مجلسی و اسپرت، طراحی و تولید می‌شوند، اگر قصد خرید پلاک طلا برای شخص خاصی دارید حتماً سلیقه و سبک استایل محبوب او را در نظر بگیرید تا بهترین خرید را داشته باشید.

  دریافت فاکتور

  پلاک طلا نیز مثل تمامی قطعات طلا یک فاکتور خرید دارد، پس از خرید پلاک طلا حتماً از فروشنده درخواست ارائه فاکتور خرید پلاک طلا را داشته باشید.

  وجود نگین

  گاهی اوقات سازندگان پلاک طلا، از نگین‌های ظریف زیبا در ساختار طراحی پلاک طلا جهت افزایش زیبایی آن استفاده می‌کنند، وجود داشتن یا نداشتن نگین روی پلاک طلا، به سلیقه و روش کار طراح پلاک طلا بستگی دارد، اگر تمایل به وجود نگین روی پلاک طلا دارید حتماً با سازنده در میان بگذارید.

  نداشتن تیزی

  در مدل‌های مختلف پلاک طلای اسم، گاهی اوقات به علت عدم فرایند تولید حرفه‌ای پلاک طلا، تیزی‌های ناخوشایندی در گوشه و کنار پلاک طلا دیده می‌شود، تلاش کنید از یک فروشگاه معتبر و حرفه‌ای سازنده پلاک طلا، پلاک اسم طلای‌تان را خریداری کنید تا درگیر چنین مشکلاتی نباشید.

  سخن پایانی

  در این مطلب، تمامی نکات ضروری و مهم برای خرید پلاک طلا خدمت شما همراهان عزیز ارائه شد، پیشنهاد می‌شود پیش از اقدام به خرید پلاک طلا، نکات مطرح شده را در نظر بگیرید تا بتوانید یک خرید پلاک طلای حرفه‌ای و عالی را برای خودتان رقم بزنید و لذت ببرید.
  فروشگاه گل طلا گالری با تنوع فوق‌العاده بالای محصولات برای خرید پلاک طلای حرفه‌ای، در خدمت شما عزیزان است، اگر شما نیز به فکر خرید یک پلاک طلای ناب و زیبا برای خودتان یا یکی از عزیزانتان هستید، می‌توانید بین مدل‌های مختلف محصولات پلاک طلا در فروشگاه اینترنتی زرنگار پلاک رؤیایی‌تان را انتخاب کنید و یک خرید عالی را برای خودتان رقم بزنید.